page_head_bg

Производи

465 ml 84 средство за дезинфекција

Краток опис:

● Главни состојки

84 средства за дезинфекција главно вклучуваат натриум хипохлорит, сурфактант итн.

● Главната изведба

Натриум хипохлорит е главната ефективна компонента на 84-те средства за дезинфекција, ефективниот хлор на фабриката е 5,5%-7%.


Детали за производот

Ознаки на производи

Опсег на употреба

84 средства за дезинфекција е погодна за болничка, хотелска, ресторанска, угостителска и прехранбена индустрија и прибор за домаќинство, површина на предмети, овошје и зеленчук, дезинфекција на прибор за јадење.

Дата на истекување

Шест месеци

Начини на употреба

Користете го според следниот сооднос на концентрации

Апликација Сооднос на концентрација (84 средство за дезинфекција: вода) Време на потопување (минута) Достапна содржина на хлор (mg/L)
Општа дезинфекција на површината на објектот

1:100

20

400

Облека (заразени лица, крв и слуз)

1:6,5

60

6000

Овошје и зеленчук

1:400

10

100

Угостителски прибор

1:100

20

400

Дезинфекција на ткаенина

1:100

20

400

Мерки на претпазливост

84-(1)

● Овој производ е за надворешна употреба и не треба да се зема орално.
● Овој производ има корозивно дејство врз металите.
● Може да избледне и да ги избели ткаенините, затоа користете го со претпазливост.
● Не мешајте со кисел детергент.
● Транспортот наназад е забранет за да се спречи кршење.
● Носете ракавици и избегнувајте контакт со кожа.
● Не менувајте ги садовите за да спречите злоупотреба.
● Да се ​​чува подалеку од деца, да се попрска во очи или во контакт со кожата, да се измие со вода што е можно поскоро; ако ви е непријатно, побарајте лекарска помош.
● Складирање: чувајте го на ладно и суво место на собна температура и подалеку од сонце.
● Темелно исплакнете со вода откако ќе го користите овој производ.

Извештај за тестирање и санитарна дозвола на претпријатие за производство за дезинфекција

84-(2)
84-(3)

Приказ на производот

image1
image2

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја